Projekt „Jajko” 22-26.03.2021

JAJKO – taki mały codzienny produkt spożywczy może być bogatym źródłem inspiracji do podejmowania różnorodnych aktywności z dziećmi. Jajko nie tylko rozbudzi ciekawość poznawczą, wyobraźnię, kreatywność, lecz także będzie wyśmienitym materiałem do pracy badawczej, eksperymentowania, nietypowym przyborem do zajęć ruchowych, zajęć plastycznych, a także wiodącym tematem przygotowań wielkanocnych.
Na początku projektu wspólnie opracowaliśmy siatkę tematyczną dotyczącą aktualnego zasobu wiedzy dzieci oraz listę pytań do projektu. Oglądaliśmy filmy edukacyjne, o budowie jajka, rodzajach, zwierzętach wykluwających się z jajek. Rozmawialiśmy też co można z nich zrobić. Próbowaliśmy pastę jajeczną przygotowaną przez panie kucharki. Nie zabrakło również eksperymentów, zabaw matematycznych i ruchowych.
Dalszą część projektu dzieci z rodzicami kontynuowały w domu, podczas pierwszego tygodnia pracy zdalnej.