Co nam jesień w koszu niesie?

1 października po raz kolejny w naszym przedszkolu odbyła się coroczna impreza pod hasłem „Co nam jesień w koszu niesie?”, czyli jesienne gry i zabawy sportowe. Celem spotkania było poszerzenie i utrwalenie wiadomości o darach jesieni (owocach i warzywach) oraz promowanie aktywności ruchowej poprzez udział w różnych konkurencjach i zabawach sportowych. Z powodu pandemii każda grupa zorganizowała imprezę indywidualnie, pomimo tego rywalizacja i wspólna zabawa z kolegami z grupy dała dzieciom dużo radości i przyjemnej zabawy. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki o owocach i warzywach, śpiewały piosenki, ale jak zwykle największy entuzjazm wzbudziło zbieranie ziemniaków w przedszkolnym ogrodzie. Wspólna zabawa wprawiła dzieci w doskonały nastrój. Na zakończenie odbyła się degustacja zdrowego posiłku w postaci słodkich winogron i pieczonego w naszej przedszkolnej kuchni ziemniaka. Potrawy smakowały wyśmienicie. Po zakończonym spotkaniu na tle jesiennej dekoracji i wystawy prac wykonanych przez dzieci – owocowo-warzywnych ”stworków„ przedszkolaki wykonały pamiątkową fotografię.