Kolorowe dni w przedszkolu – biały jak nabiał…

W tym dniu w naszej grupie królował kolor biały. Dzieci ubrane w kolorze białym brały udział w zajęciach mających na celu promocję zdrowia. Podczas zajęć najmłodsze przedszkolaki obejrzały film edukacyjny – Jak powstaje mleko? – produkty mleczne. Następnie rozmawialiśmy o produktach mlecznych i sposobach ich wykorzystania (m.in. jogurt naturalny, kefir, twaróg, śmietana) i ich wartościach odżywczych. Druga część zajęć miała charakter praktycznych działań kulinarnych. Wspólnie wykonaliśmy jogurt owocowy jabłkowo-bananowy na bazie jogurtu naturalnego i serka homogenizowanego z wykorzystaniem blendera. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci, a jogurt owocowy jabłkowo-bananowy smakował i wyglądał znakomicie.