Wycieczka do Straży Pożarnej

6 maja 2022r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim. Dzięki gościnności strażaków, przedszkolaki mogły zobaczyć pomieszczenia, wozy strażackie oraz sprzęty pożarnicze. Dzieci dowiedziały się dużo na temat pracy wykonywanej przez strażaków. Zademonstrowano  strój i kask w którym strażacy biorą udział podczas akcji niesienia pomocy oraz wóz strażacki z wysięgnikiem wykorzystywany do prac na wysokościach. Niesamowitym przeżyciem nie tylko jak się okazuje dla chłopców ale i dziewczynek, było gaszenie przez wszystkie dzieci pożaru; każdy choć na chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak lub strażaczka.
Dzieci wręczyły wszystkim Panom kolorowe kwiaty a w zamian otrzymały od Komendanta Straży słodkości. W tym dniu utrwaliliśmy numer alarmowy na straż- 998. Był to dla dzieci wspaniały pełen pozytywnych przeżyć dzień.