Projekt warzywa

W miesiącu październiku nasza grupa zrealizowała projekt edukacyjny ,,Warzywa”. Celem projektu było uświadomienie dzieciom znaczenia spożywania warzyw dla zdrowia. Podczas trwania projektu przedszkolaki wielozmysłowo poznawały warzywa, segregowały je ze względu na kolor i kształt, odwiedziły pobliskie sklepy spożywcze, wykonywały soki warzywno – owocowe. Jak się okazało temat projektu świetnie sprawdził się w edukacji matematycznej przedszkolaków. Dzieci pracowały na zbiorach, doskonaląc umiejętność liczenia. Przedszkolaki miały okazję korzystać z wagi szalkową, aby oszacować, które warzywo waży więcej lub mniej. Dzieci obejrzały także teatrzyk kukiełkowy „Na straganie” oraz śpiewały piosenkę o pomidorku.