Dzień bez opakowań foliowych

23 stycznia to kolejny ważny dzień z „ Eko kalendarza”. W tym dniu obchodziliśmy „ Dzień bez opakowań foliowych”. Foliowe opakowania, zwłaszcza reklamówki na zakupy, kończą zwykle jako odpady, będące najczęściej występującymi „śmieciami” na terenach zaludnionych. Najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście korzystanie z toreb papierowych lub wielokrotnego użytku, co nie tylko sprzyja środowisku, ale również domowym oszczędnościom. Stosowanie toreb wielorazowych pomaga zapobiegać zanieczyszczaniu środowiska, a nie tylko naprawiać jego skutki. Dzieci wysłuchały krótkiej pogadanki dotyczącej ochrony środowiska, obejrzały film edukacyjny o opakowaniach foliowych w przyrodzie. Następnie przedszkolaki segregowały opakowania na te, które są dobre dla środowiska i na te, które szkodzą środowisku. Na zakończenie zajęć dzieci samodzielnie ozdabiały papierowe torebki.