Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

Już po raz kolejny w przedszkolu zorganizowana została zbiórka karmy dla zwierząt z Towarzystwa Miłośników Zwierząt. Celem akcji było uwrażliwienie na los zwierząt oraz chęć gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom. W styczniu przez okres dwóch tygodni w wystawionych pojemnikach gromadziliśmy karmę suchą i puszki z żywnością dla zwierząt. Następnie wszystkie dary zostały przekazane Towarzystwu Miłośników Zwierząt. W tym trudnym dla zwierząt okresie przedszkolaki z naszej grupy pomagają także ptakom zamieszkującym pobliski park i przylatującym do naszego karmnika. W trakcie zimowych spacerów systematycznie je dokarmiamy. Dziękujemy rodzicom za wsparcie zbiórki i cykliczne doposażanie nas w ziarno i pożywienie dla ptaków.