Wizyta w Szkole Podstawowej Nr 1

2 marca 2023 r. dzieci z grupy V odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 1. Celem wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której niektóre dzieci będą uczęszczać w nowym roku szkolnym 2023/2024. W progu szkoły przywitały nas nauczycielki klas początkowych. Po rozebraniu się w świetlicy, dzieci zostały zaproszone do auli gdzie oficjalnie przywitała wszystkich zastępca dyrektora, pani Dorota Czerniawska. Miłą niespodzianką była możliwość obejrzenia przez dzieci przedstawienia w wykonaniu aktorów Teatru TUP, TYP pt. „Krasnoludek u kupca”.

Po spektaklu pani Urszula Barcewicz zabrała dzieci na wycieczkę w celu obejrzenia najważniejszych pomieszczeń szkolnych. Dzieci zobaczyły, jak wyglądają sale, do których uczęszczają uczniowie, min. klasy I, stołówka, świetlica, sale gimnastyczne, sala komputerowa i biblioteka. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek i książeczkę. Dzieci bardzo zadowolone, pełne wrażeń wróciły do przedszkola.