Dzień Książki

Światowy Dzień Książki to coroczne międzynarodowe święto na cześć książek i czytelnictwa. W jego ramach organizowane są różnorodne wydarzenia promujące czytanie. Dzień książki to wspaniała okazja, by zaszczepić dzieciom miłość do książek która na pewno zaowocuje w ich dalszej edukacji i życiu. Czytanie książek i bajek przynosi dzieciom wiele korzyści; poszerzanie zasobu słownictwa, większą empatię i zrozumienie otaczającego świata, lepszą koncentrację, wyciszenie i uspokojenie oraz poszerzenie wiedzy. W ramach tego dnia gościliśmy w naszej grupie Panie Bibliotekarki, które w ciekawy sposób przeprowadziły zajęci. Wszystkie dzieci bardzo dobrze się bawiły i chętnie brały udział w zaproponowanych formach aktywności.