Dnia 8 maja dzieci z naszego przedszkola udały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim. W siedzibie straży dzieci zostały serdecznie przywitane przez strażaków, którzy czekali na ich przyjście. Podczas spotkania dzieci zwiedziły pomieszczenia remizy oraz garaż, mogły przymierzyć kask strażaka, ale także obejrzeć samochód strażacki i sprzęt pożarniczy, wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Na koniec każdy przedszkolak miał okazję „ugasić ogień „ strażacką sikawką.