Piknik turystyczny

W ramach realizacji zadania publicznego z zakresu upowszechniania turystyki,  współfinansowanego ze środków Gminy i Miasta Lwówek Śląski, Stowarzyszenie „Przedszkole Naszych Dzieci” zorganizowało wyjazd do „Ranczo Grapa” w Pielgrzymce, dla obecnych wychowanków Publicznego Przedszkola Nr 2 w Lwówku Śląskim. Z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca 2023 roku odbył się piknik turystyczny pt. „Razem czas spędzamy i naturę podziwiamy”.
Była to wymarzona okazja do budowania dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym. Przedszkolaki mogły z bliska obserwować zwierzęta: daniele, lamy, strusia, osły oraz kucyki. Wiele radości i satysfakcji dało dzieciom karmienie zwierząt. Na terenie ośrodka odbył się również Przedszkolny Turniej Sportowy wzbudzając wiele emocji wśród dzieci. Ponadto dzieci miały możliwość korzystania z parku linowego. Był też oczywiście czas na poczęstunek oraz odpoczynek na świeżym powietrzu. Realizacja zadania przyczyniła się do zaspokojenia potrzeb dzieci w zakresie dostępu do aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu i kontaktu z przyrodą. Na pewno ten dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.