Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego ,,Kowalowe Skały” we Wrzeszczynie

Dzieci z grup starszych V i VI, 16 czerwca 2023r. odbyły wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego „Kowalowe skały” we Wrzeszczynie, malowniczo położonego w okolicach Jeleniej Góry. Gospodarstwo położone jest w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru i obszarze NATURA 2000 Ostoja nad Bobrem. Przedszkolaki miały okazję poznać ekologiczne metody hodowli owcy wrzosówki oraz możliwości wykorzystania wełny np. filcowanie na mokro. Dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych, wykonując z wełny owczej baranka, którego każde dziecko zabrało na pamiątkę do domu. Nasze przedszkolaki podziwiały także hodowlę danieli, kóz i kur. Po edukacyjnej wyprawie dzieci miały chwilę na odpoczynek i piknik. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele emocji i na długo pozostanie w pamięci.