Co nam jesień w koszu niesie

Po raz kolejny  w naszym przedszkolu odbyła się coroczna impreza pod hasłem „Co nam jesień w koszu niesie?” czyli jesienne gry i zabawy sportowe. Celem spotkania było poszerzenie  i utrwalenie wiadomości o darach jesieni (owocach i warzywach) oraz promowanie aktywności ruchowej poprzez udział w różnych konkurencjach i zabawach sportowych. To integracyjne spotkanie podkreślało znaczenie uczestnictwa, wysiłku i satysfakcji bardziej niż zwycięstwa! Przedszkolaki rozwiązywały zagadki o owocach i warzywach, biegały między pachołkami z jabłkami na tacy, „sadziły i zbierały ziemniaki” w kółkach oraz toczyły miotłą dynię.  Wspólna zabawa i tańce przy dźwiękach piosenek o tematyce jesiennej wprawiły dzieci w doskonały nastrój. Na dzieci zakończenie zbierały ziemniaki w przedszkolnym podwórku i degustowały zdrowy posiłek w postaci upieczonych przez nasze panie kucharki ziemniaków i jabłek, które na powietrzu smakowały wyśmienicie!