Realizacja projektu ,,Jabłko”

W koszyczku jabłuszko starannie złożone śmieje się do dzieci troszkę zawstydzone
Buzię ma rumianą od słonka czerwoną i calutką skórkę pięknie opaloną”

Jesień to czas przygotowań ludzi do zimy i robienia zapasów. To czas, w którym jest pod dostatkiem owoców a w szczególności jabłek. Jabłko jest owocem dobrze znanym i lubianym przez dzieci. Znanym, ale czy dokładnie? Dlatego przez 2 tygodnie dzieci z grupy II realizowały projekt edukacyjny „Jabłko”.Pierwszego dnia stworzyliśmy siatkę wiedzy na temat jabłek. Były to sformułowane przez dzieci pytania i odpowiedzi. W kąciku przyrodniczym został wydzielony „kącik jabłka”, który każdego dnia systematycznie był wzbogacany. Przedszkolaki codziennie zdobywały nowe wiadomości na temat tych zdrowych owoców. Nie zabrakło wycieczki, gdzie mogły z bliska przyjrzeć się jabłoniom a także prac plastycznych z wykorzystaniem masy solnej, bibuły itp. Realizacja projektu była ciekawym wyzwaniem dla dzieci i możliwością poszerzenia wiedzy na temat tych smacznych i zdrowych owoców.