Projekt „Kolory”- cz.1

Kolory są nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Wpływają na emocje, doznania, rozumienie świata i relacje z innymi. Umiejętność zabawy kolorami i rozpoznawania ich znaczenia jest jednym z elementów wychowania, co w  konsekwencji wpływa na wrażliwość, estetykę i rozwój kreatywności. Znajomość kolorów i umiejętność ich rozpoznawania nie jest wrodzona-dziecko musi się tego nauczyć. Nasze przedszkolaki naukę kolorów i ich utrwalania uczyły  poprzez zabawę, m.in. były „kolorowe dni w przedszkolu”, malowanie farbami, odbijanie pieczątek, manipulowanie przedmiotami w danym kolorze, itp. Dzieci obserwując przez cały dzień pobytu w placówce jeden kolor, słuchając wierszy, piosenek wykonując prace plastyczne i doświadczając ich wszystkimi zmysłami, na pewno szybko utrwaliły  dane barwy.