Dzień Kredki

22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Kredki to wspaniały przedmiot-dostępny dla każdego, pozwalając wyrazić swoje myśli, uczucia i emocje poprzez tworzenie fantazyjnych kolorowych obrazków. Kredki na wczesnym etapie życia są niezbędnym narzędziem do dobrej zabawy, ale i poznania świata, kolorów, kształtów, rozwijania wyobraźni, kreatywności i zdolności manualnych. W tym dniu dzieci obejrzały film edukacyjny o tym jak powstają kredki. Świetną zabawą okazało się odwzorowywanie podanych układów kredek. Przedszkolaki tworzyły piękne prace plastyczne- układając kompozycje, rzeczy oraz napisy z papierowych kredek. W konkursie plastycznym pt. ”Zaczarowany Ołówek” grupa 5 zajęła II miejsce i otrzymała małe zestawy lego.