Wizyta kolejarzy w ramach kampanii społecznej “Bezpieczny przejazd”

Kolejarz to zawód, ale i służba wykonywana z myślą o podróżnych. Ich patronką jest św. Katarzyna Aleksandryjska, która była uosobieniem odwagi i mądrości.
 27 listopada nasze przedszkole odwiedzili pracownicy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z Sekcji Eksploatacji Jelenia Góra: Ryszard Ledwon i Krzysztof Weidner. W ramach kampanii społecznej “Bezpieczny przejazd” uczestniczyliśmy w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Kolejarze zapoznali nas z podstawowymi przepisami ruchu oraz z zasadami prawidłowego zachowania się przed przejazdami. Teraz już wiemy, co oznacza słowo rogatka oraz jak wygląda krzyż św. Andrzeja. Poznaliśmy także tajniki żółtej naklejki PLK, która znajduje się w widocznym miejscu na każdym krzyżu św. Andrzeja.
Pod koniec naszego spotkania nasi goście rozdali wszystkim obecnym dzieciom upominki promujące kampanię. Wykonaliśmy także pamiątkowe zdjęcia.
Mamy nadzieję, że prelekcja zwiększy świadomość zagrożeń wynikających z braku zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych.
25 listopada obchodzony jest w Polsce Dzień Kolejarza. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich kolejarzy!