Górnik w przedszkolu

4 grudnia to bardzo ważna i  szczególna data w kalendarzu. W ten dzień obchodzą święto wszyscy górnicy jest to „Dzień Barbórki”. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, zaprosiliśmy 5 grudnia do przedszkola górnika. Nasz gość, ubrany w elegancki mundur galowy, opowiedział dzieciom o codziennej pracy górników i ich zmaganiach. Przedstawił dzieciom przepiękną historię o Świętej Barbarze – patronce górników. Poznały symbolikę górniczą. Dowiedziały się ile guzików ma mundur, co to jest szpada, czako i dlaczego ma różne pióra. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ciężką i niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni. Przygotowana prezentacja zaciekawiła wszystkie dzieci. Była to doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy na temat zawodu górnika.