Hej kolęda, kolęda

Tradycją naszego przedszkola stała się uroczystość pod hasłem „Hej kolęda, kolęda”, którą w tym roku obchodziliśmy 14 grudnia. Uroczysta akademia ma na celu kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku w uroczystości wzięli udział zaproszenie goście, przedstawiciele władz lwóweckich oraz lokalnych instytucji: Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski – Pani Mariola Szczęsna,  Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Dawid Kobiałko, Sekretarz Gminy i Miasta Lwówek Śląski – Pan Robert Szawłowski, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego – Pani Teresa Wachal, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej – Pan Grzegorz Faliński, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, pracownik PSSE – Pani Sylwia Paraniak oraz Dyrektor Lwóweckiej Biblioteki Publicznej – Pani Aleksandra Szymanowicz – Bogdan. Podczas uroczystości dzieci, odświętnie ubrane, zaprezentowały przygotowane występy artystyczne o tematyce świąteczno-noworocznej. Były wierszyki, piosenki, pastorałki, kolędy, gra na instrumentach (kolorowych dzwonkach) oraz tańce z rekwizytami. Podniosły nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom spotkania, którzy po skończonych prezentacjach wspólnie odśpiewali kolędę „ Pójdźmy wszyscy do stajenki”.