Dzień Babci i Dziadka w naszej grupie

„Dziś dla babci słońce mamy
i całuski dla dziadziusia,
Dziś życzenia wnuczek składa
i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola gościły swoje Babcie i  Dziadków na uroczystościach z tej okazji. Nasza  grupa zaprosiła  swoich gości  w piątek 12 stycznia 2024 r.
Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały bliskich, nie mogąc się doczekać, kiedy zadzwonią do drzwi przedszkola. Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym  programie artystycznym. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość.  Jasełka wraz z pastorałką „Od serca do ucha” wiersz „Kochamy Was”, piosenki – „Dziadkowe bajeczki”, „Buziak dla babci, dla dziadka cukierek”, „Babciu droga babciu powiedz mi” i taniec z pomponami do utworu „Taka, taka”.
W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie odśpiewały sto lat i wręczyły upominki w postaci laurek i obrazków z życzeniami. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.