Zabawa karnawałowa

„W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się”.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. 2 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy, na którym bawiły się przedszkolaki z całego przedszkola. W tym dniu przenieśliśmy się do krainy bajek. Rodzice przygotowali dla swoich pociech ciekawe i barwne stroje karnawałowe, a ich pomysłowość  nie miała granic.  Na balu nie zabrakło policjantów, strażaków,  piłkarzy, spidermanów, księżniczek, wróżek, czarodziejek, biedronek, pojawiły się także postacie z ulubionych bajek –  Syrenka, Elsa, Królewna Śnieżka, Barbie, Marshall. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka przygotowana i poprowadzona przez  panią  Helenkę zachęcała do tańców. W tym dniu nie zabrakło konkursów przygotowanych przez panią Anetkę, a zwycięzcy byli nagradzani cukierkami. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim zabawom towarzyszył śmiech, radość i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegał w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.