Dzień Pizzy

Pizza jest jedną z najpopularniejszych potraw na świecie. Uwielbiają ją zarówno dzieci, jak i dorośli, dlatego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy.
W naszej grupie dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z jakiego kraju pochodzi oraz poznały składniki, które są niezbędne do jej przygotowania.
Najbardziej wyczekiwanym punktem tego dnia było wykonywanie pizzy przez same dzieci, które ubrane w fartuszki i czepki kuchenne  kroiły kiełbaskę, paprykę i tarły ser, następnie smarowały placek sosem pomidorowym i układały pokrojone składniki. Gotowa pizza powędrowała do przedszkolnego pieca w kuchni. Ostatnim punktem naszych zajęć była degustacja tej smacznej potrawy,która wszystkim bardzo smakowała.