Rysujemy kredą!

Podejmowanie przez dzieci wszelkiej aktywności plastycznej z pewnością rozwija ich wyobraźnię czy usprawnia mięśnie dłoni i palców, tak potrzebne do prawidłowego pisania. Tym razem wybraliśmy się na przedszkolny taras, aby kolorową kredą rysować jesienne drzewa i wszystko inne, co w danej chwili przyjdzie przedszkolakom do głowy. Oto nasza galeria prac:

Spotkanie z pielęgniarką

Dzisiejszego dnia nasze przedszkolaki odbyły „ małe szkolenie”, dotyczące prawidłowego mycia zębów. Pogadankę na ten temat przeprowadziła nasza pani pielęgniarka Zdzisława Bukowska. Maluchy miały okazję pokazywania prawidłowych ruchów szczotki na dużym formacie szczęki. Teraz będą wprowadzać w praktykę zdobytą wiedzę.

Złota Polska Jesień

Ten okres jest przepiękny, kiedy świeci słońce a liście drzew mienią się różnymi kolorami. Cieszy to nasze oko, a dzieci zaprasza do zabawy. Szum liści, robienie bukietów, podrzucanie ich, to dla przedszkolaków wielka frajda.

Jesienne zabawy

Jesień oferuje dzieciom wiele ciekawych propozycji zabaw ze swoich zbiorów. Kasztany, żołędzie, szyszki, kolorowe liście pozwalają im rozwijać swoją kreatywność – tworząc różne prace plastyczno – techniczne. Mogą one wypełniać wystawy oraz być ciekawym pomysłem na prezent.

Poranek patriotyczny w naszym przedszkolu

Z  okazji 102. rocznicy  odzyskania przez  Polskę niepodległości, dzieci z każdej grupy uczestniczyły w    poranku  patriotycznym, zorganizowanym w swojej sali. Przedszkolaki obejrzały i wysłuchały koncertu „Polska, nasz wolny kraj”. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom symboli narodowych, pieśni patriotycznych oraz postaci Józefa Piłsudskiego, jak i kształtowanie postaw patriotycznych. Dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersiach widniały kotyliony w barwach narodowych. O godzinie 11.11 w ramach akcji MEN „ Szkoła, Przedszkole Do Hymnu” wszystkie przedszkolaki stanęły do jego odśpiewania (nasze dzieci wiedzą już, że wtedy należy stać na baczność). Na koniec dnia przedszkolaki zaniosły do domu własnoręcznie wykonaną flagę.

Święto Niepodległości

Dzieci z grupy IV w ciągu całego tygodnia rozwijały i pogłębiały  zainteresowania przeszłością naszego kraju poprzez różnorodne formy aktywności. Wsłuchiwały się w opowieści literackie, legendy, prezentacje multimedialne, poznały symbole narodowe (flaga, godło, hymn narodowy) oraz pieśni patriotyczne dotyczące prezentowanej tematyki. Odbyły krótką podróż po mapie ze wskazaniem stolicy Warszawy i rzeki Wisły, naszego miasta. W trakcie działań artystycznych wykonały dekoracje sali na święto niepodległości. Kulminacyjną częścią obchodów był poranek patriotyczny  w trakcie którego wspólnie odśpiewaliśmy hymn, poznane piosenki i wierszyki okolicznościowe.

 

Poranek patriotyczny w naszej grupie

Z okazji 102. rocznicy odzyskania przez  Polskę niepodległości, dzieci z naszej grupy uczestniczyły w poranku patriotycznym, zorganizowanym w naszej sali. Przedszkolaki obejrzały i wysłuchały koncertu „Polska, nasz wolny kraj”. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom symboli narodowych, pieśni patriotycznych oraz postaci Józefa Piłsudskiego, jak i kształtowanie postaw patriotycznych. Dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersiach widniały kotyliony w barwach narodowych. O godzinie 11.11 w ramach akcji MEN „Szkoła, Przedszkole Do Hymnu” wszystkie przedszkolaki stanęły do jego odśpiewania (nasze maluchy wiedza już, że wtedy należy stać na baczność). Na koniec dnia każde dziecko zaniosło do domu własnoręcznie wykonaną flagę.

 

 

Święto Niepodległości

10.11.2020 r. w naszej grupie obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzieci z naszej grupy wzięły udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Przedszkolaki w atmosferze powagi uczciły to jakże ważne dla każdego Polaka święto.

 

Narodowe Święto Niepodległości w naszej grupie”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej  niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. Dlatego też 10 listopada w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły taniec narodowy krakowiak. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych .  Było uroczyście i kolorowo, nie zabrakło zabaw przy piosenkach „Jestem Polką i Polakiem”, „Polska”, „W domu ojczystym” oraz wspólnej recytacji wierszy „ 11 listopada”,” Barwy ojczyste” i Katechizmu Polskiego Dziecka – „Kto Ty jesteś? – Polak Mały.” O godz. 11.11 wszystkie dzieci odśpiewały 4 zwrotki hymnu narodowego „ Jeszcze Polska nie zginęła”, biorąc tym samym udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez MEN „Szkoła, Przedszkole do hymnu”.

Teatr, kino… w przedszkolu!

Nasze przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały spektakl „Calineczka”, co prawda na tablicy multimedialnej, ale i tak bardzo im się podobał! Wstępem było obejrzenie filmiku edukacyjnego „Wirtualna wycieczka do teatru”, gdzie dzieci poznały tematyczne słownictwo tj. aktor, scena, kurtyna, scenografia, oświetlenie. Analogicznie przedszkolaki obejrzały film „Jak zrobić film-poradnik młodego filmowca”, poznając literę E na podstawie słowa ekran. Dzieci dowiedziały się co robi reżyser, dźwiękowiec czy kamerzysta. Poruszana tematyka zainspirowała nas do wykonania papierowych pacynek, kukiełek oraz namalowania na ekranie swojej ulubionej bajki.