Co nam jesień w koszu niesie? – 26.09.2019

Zgodnie z przedszkolną tradycją tego dnia odbyła się impreza plenerowa pod hasłem: „Co nam jesień w koszu niesie?”. Celem spotkania było poszerzenie i utrwalenie wiadomości o darach jesieni – owocach i warzywach, promowanie aktywności ruchowej poprzez udział w konkursach i zabawach sportowych oraz integracja wszystkich grup przedszkolnych. Podczas naszego jesiennego pikniku, na tarasie przedszkolnym można było podziwiać ekspozycję owocowo-warzywnych prac, które zostały wcześniej wykonane przez dzieci i rodziców. Następnie wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy przy piosence „Witaminki”. Nasze przedszkolaki rozwiązywały zagadki o owocach i warzywach oraz brały udział w konkurencjach. Największe emocje, jak zwykle, towarzyszyły zbieraniu ziemniaków w przedszkolnym ogrodzie. Po tak wyczerpującym zajęciu, przedszkolaki zasiadły przy wspólnym stole, przy którym zajadały się winogronem.