Projekt edukacyjny DRZEWO

W październiku realizowaliśmy projekt edukacyjny pod hasłem DRZEWO. Zajęcia projektowe rozpoczęliśmy od stworzenia siatki tematycznej, ustaliliśmy początkowy zasób wiedzy, następnie zapisaliśmy listę pytań, która stanowiła podstawę aktywności badawczej. W czasie trwania projektu dzieci dowiedziały się jakie są rodzaje drzew, dlaczego jesienią liście spadają z drzew, ile drzewa mają lat i do czego właściwie są nam potrzebne. Na te i inne pytania dzieci szukały odpowiedzi poprzez wykonanie eksperymentów i obserwacji przyrodniczych: przyjrzały się z bliska liściom, owocom i korze drzew przy pomocy mikroskopu cyfrowego oraz lupy. Oglądały film edukacyjny: Jak powstaje drewno? Ponadto wykonały szereg prac plastycznych, nauczyły się wierszy i piosenek tematycznych oraz skonstruowały grę planszową. Na koniec w naszej grupie został zorganizowany quiz w celu podsumowania zdobytej wiedzy. Jak się okazało, zajęcia realizowane w czasie projektu wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci i znacząco poszerzyły ich wiedzę na temat drzew.