Projekt edukacyjny „Wiatr”

Realizację projektu „Wiatr” zainicjowały dzieci, które obserwowały silny wiatr za oknem. Przedszkolaki chciały poznać: czym jest wiatr, jak powstaje, w jakich miejscach wieje najbardziej, czy wiatr jest potrzeby. Z wiersza „Dwa wiatry” Juliana Tuwima poznaliśmy różne określenia wiatru, słuchaliśmy nagrań, naśladowaliśmy jego odgłosy. Prowadziliśmy zabawy badawcze „Co może wywołać wiatr?” z wykorzystaniem wentylatora, balonów, słomek, piórek, papieru. Była „burza mózgów” o tym, czy wiatr jest pożyteczny, czy szkodliwy. Bawiliśmy się przy piosence „Wietrzyku psotniku” z wykorzystaniem wiatraczków, samolotów, balonów, kolorowych chust. Stworzyliśmy „wietrzne obrazki” dmuchając przez słomki na krople farb oraz kolorowe latawce.