Dzień Jeża

15 listopada w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Jeża. Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku poprzez wysłuchanie wierszy o tych sympatycznych zimowych śpiochach. Przedszkolaki oglądały książeczki, wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Była zabawa pt.” Na dywanie siedzi jeż….” Po zabawie dzieci wykonały jeże różnymi technikami plastycznymi. Przedszkolaki mogły wykazać się inwencją twórczą i ozdobić prace wg. własnego pomysłu. Celem zajęć było uświadomienie przedszkolakom, że jeże są gatunkiem chronionym i należy dbać o ich naturalne środowisko oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, uwrażliwianie na krzywdę zwierząt i możliwość niesienia im pomocy.