Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dnia 20 listopada w przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Z tej okazji w naszej grupie przeprowadzone były zajęcia dydaktyczne. Dzieci dzieliły się własnymi spostrzeżeniami na temat ich powodów do radości i uśmiechu oraz co może powodować, że mały człowiek jest smutny i jakie sytuacje sprawiają im przykrość. Przedszkolaki dowiedziały się, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy my dorośli nigdy o tym nie zapominali. Wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.