Dzień Babci i Dziadka

Najmłodsze przedszkolaki już od początku tygodnia przygotowywały się na nadejście tego wyjątkowego dnia – Dnia Babci i Dziadka. Poprzez udział w różnorodnych aktywnościach dzieci kształtowały poczucie przynależności do rodziny, odkrywały rolę babci i dziadka w ich życiu oraz rolę bycia wnukiem i wnuczką. Dzieci poznały piosenki „ Najlepsza babcia i dziadek na świecie” , „Gimnastyczna wyliczanka dla babci i dziadka”, ilustrowały je ruchowo. Nauczyły się również wiersza okolicznościowego dla babci i dziadka. W toku działalności plastyczno-technicznej maluszki z pomocą pań wykonały upominki dla babć i dziadków (serduszko ze zdjęciem dziecka ozdobne kwiatkami dla babci i dekoracyjną ramkę dla dziadka). Były również prace plastyczne – kwiaty z odbitych dłoni dzieci, puzzle z babcią i dziadkiem, kompozycje z mozaiki geometrycznej i ćwiczenia graficzne.

DROGA BABCIU, DROGI DZIADKU DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚCIE.

DZISIAJ JEST DZIEŃ BABCI I ŚWIĘTO DZIADZIUSIA,
O TYM DNIU PAMIĘTA KAŻDA MAŁA WNUSIA.
MY – WASI WNUCZKOWIE – RÓWNIEŻ PAMIĘTAMY
I SWOIM NAJBLIŻSZYM ŻYCZENIA SKŁADAMY.
NIECH DZIADZIO Z BABCIUNIĄ TAK NAM DŁUGO ŻYJĄ,
PÓKI KOMAR I MUCHA MORZA NIE WYPIJĄ.
A TY MUCHO, TY KOMARZE, PIJCIE WODĘ POWOLI,
NIECH SIĘ BABCIA Z DZIADZIUSIEM NAŻYJĄ DO WOLI!