Co nam jesień w koszu niesie

Po raz kolejny  w naszym przedszkolu odbyła się coroczna impreza pod hasłem „Co nam jesień w koszu niesie? ”czyli jesienne gry i zabawy sportowe. Celem spotkania było poszerzenie  i utrwalenie wiadomości o darach jesieni (owocach i warzywach) oraz promowanie aktywności ruchowej poprzez udział w różnych konkurencjach i zabawach sportowych. Nasza grupa bawiła się wspólnie z dziećmi z gr. VI. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki o owocach i warzywach,  zbierały  ziemniaki w przedszkolnym ogrodzie oraz brały udział kilku konkurencjach sportowych z warzywami .  Wspólna zabawa i tańce przy dźwiękach piosenek o tematyce warzywno-owocowej wprawiły dzieci w doskonały nastrój. Po zakończonych konkurencjach i zabawach dzielni sportowcy mieli możliwość harców na dmuchanym zamku. Na zakończenie odbyła degustacja pieczonych w przedszkolnej kuchni ziemniaków i winogrona.