Wycieczka na pocztę

Któż nie widział pędzącego po ulicy pana z wielką torbą, przewieszoną przez ramię. Należy pamiętać, że takie zawody jeszcze istnieją pomimo nowoczesnego świata i może warto czasem napisać krótki list lub przesłać kartkę na święta. Właśnie dlatego przedszkolaki poznały zawód listonosza oraz jego obowiązki. Najpierw obejrzały prezentacje multimedialne „Listonosz” oraz „Droga listu”. Dzieci wysłuchały piosenkę o listonoszu, układały rytmy z kolorowych kopert oraz wykonały z nich piękne zwierzątka. Była to okazja, aby napisać list do Świętego Mikołaja i podziękować mu za otrzymane prezenty. Każdy przedszkolak podpisał się, jak potrafił. Następnie udaliśmy się do pobliskiej poczty, aby wysłać list. I tak maluchy poznały kolejne miejsce użyteczności publicznej.