Hej kolęda, kolęda

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pod hasłem „Hej kolęda, kolęda”, podczas której kultywowaliśmy tradycje i zwyczaje z nimi związane. Dzieci odświętnie ubrane, najpiękniej jak potrafiły wyrecytowały wiersz „Choinka” oraz zaśpiewały piosenkę „My jesteśmy choineczki”. Nie zabrakło także wspólnego kolędowania, które przybliżyło przedszkolakom jeden ze świątecznych zwyczajów. Po uroczystości zasiedliśmy wspólnie do przedświątecznego obiadu składającego się z  tradycyjnych potraw – barszczu czerwonego oraz pierogów. Cała uroczystość wzbudziła wielki zachwyt przedszkolaków i sprawiła, że z jeszcze większą radością oczekiwały Świąt Bożego Narodzenia!