Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Kowalowe skały”

16 czerwca 2023r. dzieci z grup starszych V i VI odbyły wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego „Kowalowe skały” w Wrzeszczynie, malowniczo położonego w okolicach Jeleniej Góry. Gospodarstwo położone jest w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru i obszarze NATURA 2000 Ostoja nad Bobrem. Przedszkolaki miały okazję poznać ekologiczne metody hodowli owcy wrzosówki oraz możliwości wykorzystania wełny np. filcowanie na mokro. Dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych, wykonując z wełny owczej baranka, którego każde dziecko zabrało na pamiątkę do domu. Nasze przedszkolaki podziwiały także hodowlę danieli, kóz i kur. Po edukacyjnej wyprawie dzieci miały chwilę na odpoczynek i piknik. Taka wycieczka to dla dzieci wielka przygoda, która pozostanie na długo w ich pamięci.