Zabawy na śniegu

Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, chętnie lepiąc bałwana, rzucając śnieżkami do siebie, a także „atakując” kulami śniegowymi swoje panie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa).

Pani Zima postanowiła nas odwiedzić i sprawiła nam wielką radość.

Zima w tym roku skąpi nam śniegu i dlatego okazji do zabaw na białym puchu jest niewiele. Przedszkolaki wykorzystują każdą okazję do skorzystania z zimowych atrakcji, bo jakże to siedzieć w sali, gdy ubielony ogród przedszkolny jest wymarzonym miejscem  zawodów  w rzucaniu śnieżkami do celu, w poruszaniu się po śladach, w tropieniu itp. Gdy z nieba obficiej sypnie śniegiem, to i bałwana można ulepić.