Zajęcia kulinarne – projekt „Warzywa” Październik 2019

BARDZO ZDROWY KAŻDY ZUCH,

GDY SOK PIJE ZA DWÓCH!

Zajęcia miały na celu kształtowanie postawy prozdrowotnej, zwrócenie uwagi na walory odżywcze i smakowe warzyw i owoców. W trakcie zajęć dzieci miały okazję doskonalić swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznawać zasady prawidłowego odżywiania się, które są niezbędne w dorosłym życiu. W trakcie zajęć dzieci wykonały sok owocowo-warzywny (marchwiowo-jabłkowy), przygotowywały kanapki. Doskonaliły również umiejętność estetycznego nakrywania do stołu, ozdabiania go, a także kulturalnego zachowywania się przy nim. Taka forma zajęć stanowi niezwykle atrakcyjny sposób utrwalenia pozyskanych wiadomości i umiejętności, a przy tym jest niezwykle pyszna, zdrowa i smaczna, jak widać na prezentowanych zdjęciach.