Projekt „KSIĄŻKA” – podsumowanie, zajęcia otwarte – 29.11.2019

Tego dnia  podsumowaliśmy, trwający dwa tygodnie projekt  „Książka”. Na początku dzieci obejrzały prezentację multimedialną, podczas której  rozwiązywały zagadki. Następnie musiały odgadnąć tytuł bajki, który kojarzy im się z danym przedmiotem (koszyczek – Czerwony Kapturek, pantofelek- Kopciuszek, drewno – Pinokio, ziarenka grochu – Księżniczka na ziarnku grochu, miód – Kubuś Puchatek). Kolejnym zadaniem dla dzieci było dokańczanie tytułu bajki oraz przypomnienie zasad korzystania z książek. Przerywnikiem muzycznym była piosenka „Książeczki” w wykonaniu naszych przedszkolaków.  Potem był quiz wiedzy o książkach, gdzie z pomocą rodziców dzieci odpowiadały na wylosowane pytania dotyczące książek. Dzieci odpowiadały doskonale, wiec każdy z nich  otrzymał dyplom przyjaciela książki. Wykonanie zakładki do książki  było dopełnieniem i jednocześnie zakończeniem naszych działań. Celem projektu było rozbudzanie zainteresowania literaturą dziecięcą i sadzę, że ten cel został osiągnięty.   Dziękujemy wszystkim za pomoc w jego  realizacji!