Wycieczka na pocztę – 4.12.2019

4 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego, aby przyjrzeć się mu z bliska i utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat tej instytucji. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy pomieszczenia poczty, mogliśmy zaobserwować pracę urzędnika pocztowego, listonosza i uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym. Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki, telegramy; wzbogaciły słownictwo w zwroty: awizo, przesyłka, paczka. Utrwaliły znajomość swojego adresu zamieszkania oraz adresu przedszkola. Wycieczka ta była ogromnym przeżyciem, ponieważ jak wiadomo, nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo.
Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.