Projekt PIES – podsumowanie, zajęcia otwarte

Tego dnia  podsumowaliśmy, trwający dwa tygodnie projekt  „PIES”. Na początku przedszkolaki podzieliły się z rodzicami swoją wiedzą na temat psów, ich wyglądu, cech wspólnych, różnic, zasad opiekowania się nimi, wymieniły poznane rasy oraz zaprezentowały pozycję tzw. żółwia, którą należy wykonać, jeżeli zaatakuje nas agresywny pies. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych tj. Pieskie powitanie oraz Najbardziej lubię, utrwalające budowę psa oraz ich rasy. Przerywnikiem muzycznym było zagranie rytmu na dzwonkach diatonicznych, zaśpiewanie piosenki o jamniczku oraz wyrecytowanie rymowanki o piesku, który nie lubił lodów. Następnie przedszkolaki przystąpiły do zadania kończącego projekt – wykonały je doskonale, dlatego każdy z nich  otrzymał odznakę przyjaciela zwierząt! Celem projektu było m.in. poznanie wybranych ras psów oraz zapoznanie z rolą jaką pies odgrywa w życiu człowieka. Sadzę, że ten cel został osiągnięty!