4 grudnia w całym kraju górnicy obchodzą swoje święto – Barburkę. Przedszkolaki w tym dniu poprzez oglądanie prezentacji i filmu edukacyjnego zapoznały się z zawodem górnika. Ciężkim i niebezpiecznym. Poznały atrybuty potrzebne do jego pacy. W czasie pandemii nie mogliśmy gościć górników w naszym przedszkolu. Pan Roman zgodził się dzieciom zaprezentować wygląd galowego stroju górnika. Przedszkolaki miały okazję wirtualnie zwiedzić kopalnię soli w Wieliczce, która zrobiła na nich ogromne wrażenie. Podczas wysłuchania wiersza pt. ,,Węglowa rodzinka” podopieczni poznali przedmioty, które powstają z węgla. Dużym zaskoczeniem był dla nich plastikowy koszyk i gumowa piłka. Dzieci miały okazję poznać nową technikę plastyczną – malowanie węglem. Prace można było podziwiać na galerii grupowej w naszej sali.