Projekt ZDROWIE – 24.02.2020-28.02.2020

Pod koniec lutego dzieci uczestniczyły w projekcie „Zdrowie”. Działania edukacyjne ukierunkowane były na  prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczną, higienę oraz profilaktykę chorób zakaźnych. Realizując projekt „Zdrowie” przedszkolaki dowiedziały się jak zdrowo się odżywiać, co należy często jeść, a czego unikać. Zapoznały się też z pojęciem „piramida zdrowia” – jak wygląda i co zawiera. W trakcie zabaw dzieci utrwalały zdobyte wiadomości. Wycinały obrazki z produktami spożywczymi, dzieliły je na zdrowe i niezdrowe, umieszczały we właściwych miejscach tworząc piramidę zdrowego żywienia.
W trakcie zajęć dzieci kształciły swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznawały zasady prawidłowego odżywiania się, które są niezbędne w dorosłym życiu.  Doskonaliły umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD, który ułatwia pracę w kuchni wykonując i degustując sok owocowo-warzywny.
Naszą grupę odwiedziła Pani pielęgniarka. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Nasz gość w ciekawy dla dzieci sposób przekazał informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie.